1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Apel o pomoc dla Krzysztofa Maślankiewicza

dodaj skrzydla1

 

Prudnik, 8 stycznia2018 r.

 

 

APEL

 

Szanowni Państwo.

 

Często zadajemy sobie pytanie jaki powinien być strażak? Bez wątpienia dzielny, odważny, służący pomocą i niosący ratunek innym. Te wszystkie słowa charakteryzują mojego Małżonkai naszego Tatę - Krzysztofa Maślankiewicza.

 

Całe swoje życie poświęcił On służbie i pomocy innym pracując zawodowo jako strażak, w tym wiele lat na stanowisku KomendantPowiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku,a wcześniej w Koniecpolu, później jako pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej  Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Jednocześnie działał społecznie w strukturach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a po przejściu na emeryturę  także w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP – pełniąc m.in. funkcję Prezesa Zarządu Głównego oraz Wojewódzkiego w Opolu. Wszystkie te funkcje pełnił z wielkim oddaniem, zaangażowaniem i poświęceniem.

 

Zawsze na straży,w pogotowiu, pomocny,otwarty na działanie, nigdy nieproszący o pomoc. Niestety, nadszedł czas, w którym nie będzie   mógł już działać aktywnie. Mój Mąż i nasz Tata teraz sam potrzebuje pomocy. O ile wydawało się, że przeprowadzona w listopadzie 2017   roku operacja kardiochirurgiczna rozwiąże Jego problemy zdrowotne, to zupełnie zaskoczyła nas choroba neurologiczna. Bezpośrednio po operacji sercapojawiły się bardzo poważne problemy z oddychaniem. By Go ratować, lekarze postanowili wspomóc Jego oddychanie   respiratorem i szukali przyczyny tego stanu. W końcu postawiono diagnozę. Mój Maż inasz Tata choruje na bardzo rzadką chorobę  neurologiczną, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne (SLA lub ALS). Jest to postępująca choroba neurologiczna, a jej istotą jest stopniowe porażenie obwodowych włókien nerwowych, odpowiadających za funkcje ruchowe mięśni oraz neuronów, znajdujących się w  mózgu, odpowiedzialnych za poruszanie się. Porażenie to nieuchronnie prowadzi do śmierci.

 

W przypadku mojego Męża i naszego Taty, choroba postępuje bardzo szybko. Obecnie przebywajuż w domu i wymaga całodobowej opieki. Oddycha za pomocą respiratora, zaś karmienie Go odbywa się za pomocą sondy dożołądkowej.

 

Koszty całodobowej opieki, leczenia a także rehabilitacji wymagają znacznych środków finansowych. Dlatego też, Szanowni Państwo,     zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową, aby zapewnić Mu godne życie w „zgodzie” z chorobą. 

 

     Prosimy Państwa o:

 

-  przekazywanie wpłat na konto Fundacji Daj Mi Skrzydła:

 

61 2130 0004 2001 0616 8835 0029 z dopiskiem 0029 Krzysztof Maślankiewicz

 

-  - przekazanie 1% podatku na leczenie oraz rehabilitację Krzysztofa Maślankiewicza.

 

 

 

      Konto Fundacji Daj Mi Skrzydła KRS 0000438879,

 

       cel szczegółowy 0029 Krzysztof Maślankiewicz

 

 

 

  Więcej informacji na stronie: https://dajmiskrzydla.pl/podopieczni/krzysztof-maslankiewicz/

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparciżona Jolanta Maślankiewicz

oraz córki - Ewa Maślankiewicz-Pagacz, Olga Janik i Monika Maślankiewicz

 

 

Licznik odwiedzin

4002043
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1574
1510
22351
3337045
63403
93576
4002043