1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Odszedł na wieczną służbę

Mł. bryg. ANTOSIK ANDRZEJ urodził się 26 czerwca 1946 a zmarł 18 września 2019 roku. Został odznaczony: Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowa Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Medal Honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego.

Pan mł. bryg. w st. spocz. inż. Andrzej Antosik służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w dniu 1 września 1967 roku w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Kielcach, jako praktykant w stopniu sekcyjnego. Po ukończeniu praktyki i uzyskaniu stopnia starszego aspiranta z dniem 1 września 1968 roku przeniesiony został do pełnienia służby w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w Kielcach na stanowisko oficera. Od roku 1975 przez kolejne 8 lat pełnił służbę w Kieleckich Zakładach Wyrobów Papierowych.

Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych, w dniu 1 marca 1983 r. mł. bryg. w st. spocz. Andrzej Antosik przeniesiony został do ponownego pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej SP w Kielcach, gdzie kolejno pełnił służbę na różnych stanowiskach począwszy od stanowiska Kierownika Służby Wychowania Politycznego i Szkolenia (obejmując jednocześnie obowiązki Komendanta Obrony Cywilnej), Komendanta Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Pożarniczego oraz starszego oficera ds. BHP w KW PSP w Kielcach. Na zaopatrzenie emerytalne mł. bryg. Andrzej Antosik odszedł z dniem 30 kwietnia 1998 r. ze stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału Informatyki i Łączności.

Pan mł. bryg. w st. spocz. Andrzej Antosik w okresie swojej długoletniej służby zawsze wzorowo i rzetelnie wykonywał powierzone obowiązki służbowe, stanowiąc wzór do naśladowania dla współpracowników i podwładnych. Wnosił osobisty, niekwestionowany udział w organizowanie i rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa świętokrzyskiego. Swoją postawą i aktywnością w służbie przyczyniał się bezpośrednio do wychowania wielu znakomicie wykonujących swoje obowiązki służbowe młodszych kolegów- strażaków.

Służba drugiemu człowiekowi jest jego pasją, dlatego zawód strażaka wykonywał z wielkim oddaniem i poświęceniem. Do dnia dzisiejszego czynnie działa również jako członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP, piastując od 8 lat funkcję sekretarza. Od roku 2004 udziela się społecznie jako członek Komisji Socjalnej ds. podziału funduszu socjalnego i rozpatrywania wniosków świadczeniowych emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej województwa świętokrzyskiego działającej przy KW PSP w Kielcach. Wrażliwy na potrzeby innych pozostaje w stałym kontakcie z najbardziej potrzebującymi emerytowanymi funkcjonariuszami PSP.

Dzisiaj pragniemy oddać Ci zasłużony hołd i pożegnać Cię po raz ostatni  drodze na wieczną służbę. Jesteśmy dumni, że służyliśmy razem z tobą temu co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe – ratowaniu życia ludzkiego. Pokazałeś nam jak być dobrym i wartościowym strażakiem, gotowym na każde wezwanie. Strażakiem, który z dumą i honorem nosił strażacki mundur. Pogrzeb odbył się w dniu 21 września w kościele św. Wojciecha w Kielcach.

Zarząd Koła nr 7 ZEiRP RP przy Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach i Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP w Kielcach.

Odszedł na wieczną służbę

 

znak PSP zaloba

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 września 2019 r. zmarł

                                  kol. Waldemar Rytel.

Pogrzeb odbędzie się w dn. 8 października 2019 r.

( wtorek) o godz. 13.20 na Cmentarzu Bródnowskim - Kościół drewniany.

Cześć Jego pamięci !

 

Odszedł na wieczną służbę

 

       

 

                                Z głębokim żalem zawiadamiamy,

że 15 września br. w wieku 71 lat zmarł nasz Kolega

st. ogn. w st. spocz.  Edmund Tęcza

Msza święta oraz pogrzeb odbędą się

dnia 21 września 2019 r. o godz. 12.00

w Kościele Parafialnym w Rudziczce.

NIECH SPOCZYWA W POKOJU!

                                                                   

Zarząd Koła nr 9 ZEiRP RP w Prudniku

Odszedł na wieczną służbę

W dniu 27.08.2019r. zmarł mł.bryg. w stanie spoczynku Bogdan Śmiełowski.

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację że 27.08.2019r. przeżywszy 72 lata zmarł były długoletni pracownik Szkoły Aspirantów Pożarnictwa w w Krakowie.

Pełnił służbę w Szkole Chorążych Pożarnictwa od chwili jej powstania w 1972r. a zakończył w 1999r. w Szkole Aspirantów Pożarnictwa.

Przez pracowników i wielu naszych absolwentów zapamiętany zostanie jako charyzmatyczny wykładowca przedmiotów związanych z sprzętem do działań ratowniczo-gaśniczych, obsługę i eksploatację sprzętu pożarniczego oraz wyposażenia technicznego.

Były Dyrektor Zarządu Fundacji Rozwoju Ochrony Przeciwpożarowej w Krakowie.

Były Prezes Zarządu Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP przy Szkole Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie.

Pogrzeb odbędzie się w Krakowie w dniu 3.09.2019r. (wtorek) o godz. 13 40 w sali pożegnań w Grębałowie.

  

Cześć Jego Pamięci

Licznik odwiedzin

5468821
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
436
1315
14156
4815119
45299
73912
5468821