1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Obchody Dnia Strażaka 2020 w Kole Miejskim ZEiRP RP w Lublinie

Na zaproszenie Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Grzegorza Alinowskiego część członków Koła w miarę możliwości uczestniczyła we Mszy św. z okazji Dnia Strażaka odprawionej w intencji strażaków, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, pracowników cywilnych i seniorów służby pożarniczej oraz ich rodzin. Msza św. została odprawiona przez kapelana wojewódzkiego ks. Mirosława Ładniaka w dniu 8 maja 2020 r. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie przy ul. Paderewskiego 20.
We Mszy św. uczestniczyli:
- nadbryg. Grzegorz Alinowski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP,
- st. bryg. Szczepan Goławski – Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
- st. bryg. Piotr Zmarz – Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego,
- dh Grzegorz Szyszko – Dyrektor Zarządu Wojewódzkiego OW ZOSP RP woj. lubelskiego,

- st. bryg. w st. spocz. Stanisław Marek – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP
   RP w Lublinie, oraz kilkunastu emerytów.
Pod koniec maja br. wśród członków Zarządu Koła padła propozycja zorganizowania spotkania z okazji zaległego Dnia Strażaka. Do wszystkich emerytów Koła Lublin została przesłana informacja o możliwości zorganizowania spotkania członków Koła w jednej z lubelskich restauracji z zachowaniem szczególnych warunków sanitarno – epidemiologicznych. Chętnych na zorganizowanie zaległego Dnia Strażaka było ok. 30 osób. W związku z powyższym podjęto działania organizacyjne i zarezerwowano salę na zebranie i wspólny posiłek w restauracji Hades Szeroka. Dnia 19 czerwca 2020 r. spotkanie otworzył i przewodniczył V-ce Prezes Koła kol. Krzysztof Wójcik. Uczestników zebrania było ok. 20 osób. W trakcie zebrania kol. Stanisław Marek – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Lublinie wraz z kol. Krzysztofem Wójcikiem V-ce Prezesem Koła Miejskiego w Lublinie wręczyli listy gratulacyjne pięciu osobom z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu ich urodzin oraz jedną odznakę zasłużony dla związku.
Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym Prezesi gratulowali i życzyli dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZEiRP RP w Lublinie kol. Stanisław Marek przekazał aktualną informację o planowanych wycieczkach oraz o sanatorium dla emerytów w Kołobrzegu a także poinformował zebranych o przygotowaniu do druku wydawnictwa ZOW Lublin „historii związku na przestrzeni 25 lat w woj. lubelskim”.

V-ce Prezes Zarządu Koła kol. Krzysztof Wójcik przedstawił wniosek i rekomendował osoby do upoważnienia i wykonywania przelewów bankowych Koła Lublin. W jawnym głosowaniu jednogłośnie przyjęto uchwałę Walnego Zebrania Koła upoważniającą kilka osób do wykonywania określonych czynności bankowych. Kol. Krzysztof Wójcik przedstawił propozycję spotkania przy grillu lub ognisku w miesiącu wrześniu br. o ile nie wystąpią utrudnienia spowodowane koronawirusem. Zebrani wyrazili aprobatę spotkania. Po oficjalnej części spotkania, podano smaczny obiad. Spotkanie odbyło się w miłej koleżeńskiej atmosferze. 

tekst: Adam Skowronek
zdjęcia: Adam Skowronek, Janusz Sudół, Stanisław Marczak
,

Licznik odwiedzin

6528697
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1952
2864
9048
5873663
65608
115805
6528697