1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Prośba o wsparcie dla Michaliny

Zarząd Koła ZEiRP RP w Myszkowie /woj.śląskie/ zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe dla wnuczki naszego emeryta Roberta Galasa

michalina 1

POMÓŻMY MICHALINIE

Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Myszkowie /woj. śląskie/ zwraca się z prośbą o oddanie krwi dla wnuczki naszego emeryta Roberta Galas.

michalina

JUBILEUSZE w kole Częstochowa dnia 14.01.2020r

Jubileusz 75-lecia życia kol. st. bryg.w st. spocz. Eugeniusza Andryszkiewicza oraz Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Magdaleny i Eugeniusza Andryszkiewiczów stały się okazją spotkania Jubilatów z Komendantem Miejskim st. bryg. mgr inż. Jarosławem Piotrowskim, z-cą Komendanta st. kpt. mgr inż. Tomaszem Bąkiem, Prezesem Koła nr 8 kol. Czesławem Milą oraz kol. Januszem Sokołowskim Sekretarzem Zarządu Koła.

Uroczyście wręczone bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki były okazją do złożenia gratulacji, życzeń kolejnych lat pomyślności i zdrowia. Wspomnienia ze służby, doświadczenia sprzyjające aktywności życia seniorów, obejrzenie fotografii ze spotkania u Prezydenta Miasta z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego; szybko wypełniły krótki czas miłego spotkania.

Rodząca się od kilku lat tradycja spotkań kierownictwa KM PSP w Częstochowie i Koła ZEiRP RP z Jubilatami buduje szacunek wśród strażaków i sprzyja integracji pokoleniowej środowiska pożarniczego.

Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. mgr inż. Tomasz Bąk, przedstawiciele Zarządu Koła nr 8: Prezes kol. Czesław Mila i kol. Janusz Sokołowski mieli zaszczyt odwiedzić w domu Jubilatkę Panią Janinę Janic, wdowę po st. ogn. Leonie Janic z okazji 90-lecia jej życia. Przekazany na ręce Jubilatki bukiet kwiatów wraz z Listem Gratulacyjnym i okolicznościowymi prezentami był okazją do złożenia życzeń dobrego zdrowia i pogody ducha na dalsze lata. Miłe, radosne spotkanie wywołało duże wzruszenie i radość 90 -letniej Jubilatki, wyzwoliło wiele wspomnień. Kilka zachowanych przez panią Janinę powojennych strażackich zdjęć z udziałem męża - kierowcy strażackich wozów bojowych, pozwoliło cofnąć się w czasie, w historię Częstochowskiej Straży Ogniowej.

Każde ze spotkań z Jubilatami jest dowodem pamięci, okazją wsparcia w potrzebie i uszanowania służby pożarniczej naszych poprzedników. Potwierdza potrzebę kontynuacji podobnych inicjatyw.

Zdjęcia i relacja - Czesław Mila

Strażacy z Zawiercia przy wigilijnym stole

Do wspólnego spotkania wigilijnego zasiedli 20 grudnia członkowie zawierciańskiego koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa oraz pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu w sali bankietowej Hotelu Cezar. Spotkanie otworzył i przywitał wszystkich przybyłych emerytów i zaproszonych gości Prezes Koła ZEiR Poż.w Zawierciu Zbigniew Bakalarz składając wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2020. Życzenia składali również zaproszeni goście, Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, Vice Starosta Powiatu Zawiercie Paweł Sokół, Prezes ZW ZEiR Poż w Katowicach Roman Szłapa , Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu Bryg. Artur Łągiewka do których dołączył Ks. Prałat Henryk Kowalski, który wprowadził wszystkich w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, po czym wszyscy uczestnicy przystąpili do tradycyjnego łamania się opłatkiem i uroczystej kolacji.

W trakcie spotkania Prezes z ZW ZEiRP w Katowicach Roman Szłapa w imieniu ZG ZEiRP RP w asyście Prezesa z Zawiercia Zbigniewa Bakalarza wręczył Medal 20- lecia ZEiRP RP dla Eweliny Łopatniuk z KP PSP w Zawierciu za zasługi w pracy na rzecz naszego Koła.

 Relacja oraz zdjęcia Prezes kol. Zbigniew Bakalarz

 

 

Gala XXV lecia koła nr.1 Katowice ZEiRP RP

18 października 2019 roku w budynku zabytkowym „Pod lipami” – Katowice- Giszowiec historyczna dzielnica Katowic odbyła się Wielka Gala z okazji 25-lecia koła nr.1 Katowice ZEiRP RP

Obecnych na uroczystości było ok. 100 członków Koła nr 1 w Katowicach.

Wśród zaproszonych gości na Gali obecni byli:

  • Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – Pana nadbrygadiera Jacek Kleszczewski
  • Wiceprezydent Miasta Katowice – Waldemar Bojarun
  • Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – mł. bryg. Arkadiusz Korzeniewski
  • Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. Seniorów - Pani Helena Hrapkiewicz
  • Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Roman Szłapa
  • Przedstawiciel Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zbigniew Cieślak
  • mł. bryg. Ewa Krywko – która w Śląskiej Komendzie Wojewódzkiej zajmuje się sprawami emerytów
  • Prezes honorowy Koła – Jerzy Drozdek

Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP Roman Szłapa w asyście nadbryg. Jacka Kleszczewskiego wręczył odznaki „Za zasługi dla ZEiRP RP” mł. bryg. Arkadiuszowi Korzeniewskiemu Komendantowi Miejskiemu PSP w Katowicach oraz kol. Witold Grad członkowi koła

Wręczono pamiątkowe statuetki:

- w kategorii Senior Seniorów – otrzymało 11 najstarszych członków Koła

- w kategorii Ktoś Niezawodny – wyróżniono tych, na których seniorzy pożarnictwa zawsze mogli liczyć

W części artystycznej wystąpił zespół Tysiąclatki z Katowic prezentując tańce z całego świata.

 

Projekt był dofinansowany z budżetu Miasta Katowice

znak Katowic

 

Licznik odwiedzin

6915030
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1029
2703
18548
6257825
23864
86323
6915030