1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Życzenia z okazji Dnia Strażaka ze Szczecina

  

sztandar

  

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

Z OKAZJI ŚWIETA MAM SZCZEGÓLNĄ PRZYJEMNOŚĆ ZŁOŻYĆ W IMIENIU NASZEGO ZARZADU ODDZIAŁU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU WSZYSTKIM EMERYTOM I RENCISTOM NASZEJ SŁUŻBY I ICH RODZINOM NAJLEPSZE ŻYCZENIA ZDROWIA, PRZYKŁADNEJ TROSKI I PAMIĘCI ZE STRONY KOLEGÓW W SŁUZBIE, DYSTANSU OD WIRUSA, OPIEKI W RODZINACH I WSPANIAŁYCH PRZYJACIÓŁ.

DZIEKUJĄC ZARZĄDOM I NASZYM DZIAŁACZOM ZA ICH NIEJEDNOKROTNIE DŁUGOLETNIĄ SPOŁECZNĄ SŁUZBĘ ŻYCZĘ DALSZYCH DOBRYCH WYNIKÓW W TEJ SPOŁECZNEJ POSŁUDZE NA RZECZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

ŻYCZĘ DALSZEJ POMYSLNEJ SŁUZBY STRAŻAKOM ZAWODOWYM I OCHOTNICZYCH STRAZY POŻARNYCH, BY ROZWIJANO POCZUCIE PARTNERSTWA, WSPÓLNYCH POKOLENIOWYCH DZIAŁAŃ I NALEŻYTĄ OCENĘ MIĘDZYPOKOLENIOWYCH OSIĄGNIĘĆ.

                                                      Prezes Zarządu Wojewódzkiego

Prezes Honorowy Zarządu Głównego

Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

płk poż w st. spocz. mgr Albin Piątkowski

Apel kolegi Albina Piątkowskiego

SZANOWNE KOLEŻANKI  I SZANOWNI KOLEDZY SENIORZY POŻARNICYWA.

Jesteśmy świadkami kolejnego wystąpienia  Rodziny naszego kolegi Prezesa Honorowego Zarządu Głównego naszego Związku  Krzysztofa Maślankiewicza   o pomoc w  dopłacie do kosztów leczenia w ciężkiej chorobie z którą się zmaga od ok. czterech lat.

Nikt zapewne z naszej społeczności nie wątpi , że  koszty tego leczenia i wysiłek Rodziny są ogromne.

Jak wiadomo  pomagaliśmy w miarę możliwości w kołach czy zarządach wojewódzkich aby choć w niewielkim stopniu ulżyć i pomóc  Rodzinie w  zmaganiu się z tym kosztownym leczeniem i terapią.

Dziś  koła mają problemy we własnym zakresie i dlatego zwracam się z  propozycją do Zarządu Głównego naszego  Związku o zorganizowanie zbiórki dla Krzyśka, z którym pracowałem wspólnie przez dwie kadencje, a On sam  kierował zarządem Głównym do czasu kiedy zmogła Go ta rzadka i ciężka choroba. Poświęcał dla Związku wiele swojego czasu, zawsze mogliśmy na Niego  liczyć. Teraz On potrzebuje naszej pomocy.

Proponuję  - pod rozwagę -  aby członkowie Zarządu Głównego Związku i prezesi zarządów oddziałów wojewódzkich zechcieli  dobrowolnie złożyć  się zbiorowo  - po sto złotych – dla Krzyśka Maślankiewicza oraz  by Zarząd Główny – w naszym imieniu przekazał  tę naszą symboliczną złotówkę – naszemu wspaniałemu Koledze.

Będzie to dowód naszej pamięci o Nim, naszej więzi z Nim i symbolicznego wsparcia w działaniach i zabiegach terapeutycznych, w  bardzo trudnych chwilach Jego Rodziny.

Niech nami kieruje ważna maksyma „Iż człowiek w potrzebie nie wymaga współczucia, tylko skutecznej pomocy”.

                                                                   Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                                                       Albin  Piątkowski

                                                                       Prezes Honorowy Zarządu Głównego

                                                                 Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

        Szczecin, dnia 11 marca 2021 r.           

Życzenia Bożonarodzeniowe ze Szczecina

bn 2020

 

Koleżanki i Koledzy Prezesi Zarządu

Związku Emerytów Rencistów Pozarnictwa RP

Wojwództwa Zachodniopomorskiego

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku ,

żegnamy trudne miesiące, pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Pragniemy przeżyć niepowtarzalne trudne świąteczne chwile,

w pokoju i wzajemnej bliskości.

Serdeczne życzenia zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń,

w imieniu

Oddziału Zarządu Wojewódzkiego Związku

Emerytów i Rencistów Pożarnictwa R.P.

Składa

Prezes Albin Piątkowski

Szczecin , grudzeń 2020 r.

znzakZEIRP

 

 

 

 

 

 

 

Jubileusze w cieniu pandemii koronawirusa

Marszałek Józef Piłsudski pisał:                                                 Gryfice   maj 2020

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej

przeszłości, nie jest godzien szacunku

teraźniejszości ani prawa do przyszłości”

  

Jubileusze w cieniu pandemii koronawirusa

 

Rok 2020 ro okres ważnych jubileuszy w ochronie przeciwpożarowej na terenie powiatu gryfickiego.

70 lat temu w oparciu o ustawę o ochronie przeciwpożarowej powołane zostały państwowe organy ochrony przeciwpożarowej w tym Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.

25 lat temu 30 maja 1995 roku funkcjonariusze pożarnictwa którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę zrzeszyli się i utworzyli Koło Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Gryficach. Głównymi celami działalności naszego Związku to: zrzeszanie emerytów i rencistów funkcjonariuszy pożarnictwa Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników cywilnych jednostek ochrony przeciwpożarowej i wdów po strażakach, ochrona interesów emerytów i rencistów z tytułu uprzedniej służby lub pracy, organizowanie działalności kulturalno -oświatowej i rekreacyjnej, pielęgnowanie i kultywowanie bogatej tradycji ochrony przeciwpożarowej na terenie naszego powiatu.

Przez te wszystkie lata istnienia koła strażacy w stanie spoczynku udzielają się w sprawach ochrony przeciwpożarowej dotyczące powiatu, spotykają się z młodszymi kolegami w służbie służąc im swoimi doświadczeniami. Tworzymy jedną strażacką rodzinę. Z okazji tych jubileuszy i Dnia Strażaka planowaliśmy organizację uroczystości które by uświetniły te obchody. Niestety wszystkie plany zostały odwołane z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. W tej sytuacji pamiętając o naszych emerytach będących w grupie podwyższonego ryzyka poinformowaliśmy ich gdzie mogą zwracać się o pomoc w razie jakiejkolwiek potrzeby. Na tę pomoc mogą oczekiwać ze strony funkcjonariuszy będących w służbie i kolegów członków koła . Musimy to przeżyć i mieć nadzieję, że te obchody zrealizujemy.

  

Prezes

Zarządu Koła Związku EiR

w Gryficach

mł.bryg.w st.spocz.Leonard Rysak

Uroczyste posiedzenie ZW EiR Poż. w Szczecinie

W dniu 21 stycznia 2020 r. zorganizowaliśmy posiedzenie Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, podczas którego wypracowaliśmy odpowiedź na elektroniczną informację z Zarządu Głównego naszego Związku w sprawie tematów do rozmowy – kierownictwa Związku z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej. W tej sprawie zwróciliśmy się do wszystkich naszych kół terenowych. Otrzymane sugestie po przeanalizowaniu i nasze propozycje przedstawiliśmy w piśmie, które skierowaliśmy do Zarządu Głównego.

Drugim tematem było ustalenie głównych naszych działań organizacji w naszym województwie w roku 2019, które zaproponujemy do przedstawienia przez zarząd Główny do biuletynu Komendy Głównej PSP. Tematy te przekażemy Zarządowi Głównemu w naszym oddzielnym piśmie.

Prezydium postanowiło podjąć realizację spraw statutowych do czasu uzyskania uchwały z Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów między innymi co do rozpatrzenia naszych wniosków zawartych w uchwale nr 2/2019 z dnia 5 grudnia 2019 r. Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Szczecinie – co do aneksu statutu Związku.

W drugiej części posiedzenia odbyło się spotkanie Prezydium z jubilatem przy udziale naszych gości w osobach:

1. nadbryg. Jacka Staśkiewicza – Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie,

2. st. bryg. mgr inż. Kazimierza Lesisza – Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

   w Szczecinie,

3. ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników,

4. dh Tadeusza Szczepańskiego z pracownikami Biura   - Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP – województwa zachodniopomorskiego.

Organizację emerycką reprezentowali kol.kol.

1. Alicja Łaput – członkini Zarządu Głównego i Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

2. Ludwik Sabeł – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego,

3. Władysław Surdy – Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego,

4. Leonard Rysak – Członek Zarządu Wojewódzkiego,

5. Hieronim Kosecki – Członek Zarządu Wojewódzkiego.

Jubilat – płk poż w st. spocz. mgr Albin Piątkowski – ukończył 80 lat, jest przez 27 lat Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Szczecinie, od początku założenia Związku w ówczesnym województwie szczecińskim. Jest prezesem Honorowym Zarządu Głównego w którym był działaczem przez ponad 20 lat.

Jubilat został odznaczony Zachodniopomorskim Krzyżem Świętego Floriana za zasługi dla pożarnictwa i godną służbę.

Przez Przewodniczącego Kapituły gen. Jacka Staśkiewicza i Wiceprzewodniczącego Kapituły dh Tadeusza Szczepańskiego oraz członka Kapituły ks. Waldemara Szczurowskiego – Kapelana Diecezjalnego Strażaków Ochotników

Były życzenia dobrego zdrowia oraz dalszej aktywnej społecznej i zawodowej działalności, były piękne ryngrafy i kwiaty ze strony wszystkich uczestników tej uroczystości. Był także tradycyjny tort, którego „pożar” został przez jubilata sprawnie „ugaszony”.

Jubilat był zaskoczony tą niespodziewaną uroczystością i serdecznie z pewnym wzruszeniem za wszystko podziękował, krótko wspominając swoją dotychczasową drogę zawodową i społeczną.

Tę doniosłą uroczystość zakończyliśmy w sąsiednim lokalu gastronomicznym wspominając nasze zawodowe i społecznikowskie działania.

Prezydium ZOW Szczecin

Zdjęcia Władysław Surdy

Licznik odwiedzin

6915130
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
1129
2703
18648
6257825
23964
86323
6915130