1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kontakt

00-891 Warszawa
ul. Chłodna 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP 527-23-12-733
KRS 0000159843
REGON 016400767

Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Lublinie

Zarząd Koła ZEiRP RP w Radzyniu Podlaskim, woj. lubelskie był organizatorem i gospodarzem Posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP w Lublinie z udziałem WKR i Prezesów Kół terenowych.

Miejscem obrad była świetlica Komendy Powiatowej PSP w Radzyniu Podl.

Na posiedzenie przybyli zaproszeni goście w osobach: Starosta Radzyński  - Lucjan Kotwica, Burmistrz Radzynia Podl.  – Jerzy Rębek, Komendant Powiatowy PSP – st. bryg. Franciszek Filipczuk.

Po powitaniach przez Prezesa Radzyńskiego Koła kol. Mieczysława Kwasowca oraz Prezesa ZW. Stanisława Marka, Goście zapoznali nas z  organizacją, charakterystyką, problemami i realizacją zadań, reprezentowanych samorządów oraz zagadnieniami ochrony ppoż w PSP Radzyń.

Prezes ZW Stanisław Marek i Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Franciszek Filipczuk wręczyli listy gratulacyjne Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i Prezesa ZW ZEiEP RP

Jubilatom”: Ryszardowi Sidorskiemu z Hrubieszowa  - 75 rocznica urodzin oraz Januszowi Pawlakowi – 70 rocznica.

Po  przedstawieniu przez Wiceprezesa ZW Adama Malugę protokołu Komisji Konkursowej Kronik, autorom kronik i Prezesom Kół zostały wręczone dyplomy i nagrody.

W dalszej części członek Koła Radzyń Podl.  Mirosław Walicki przedstawił multimedialną historię pożarnictwa na terenie powiatu Radzyńskiego i skutki pożarów w świetle źródeł pisanych np. w 1881 roku podczas pożaru pobliskiego Wohynia spaleniu uległo 100 domów i 100 stodół. W 1910 roku w Łukowisku pożar strawił 280 budynków, a w 1914 r. w Bezwoli spłonęło 194 budynki.

Kolejnym punktem posiedzenia było ustalenie dokumentów, zasad i terminów kampanii sprawozdawczo-wyborczej. W kołach. zebrania do 15 lutego, 1 delegat na 10 członków plus członkowie ustępujących władz wojewódzkich nie będący delegatami. Zarząd Wojewódzki zaleca uhonorowanie ustępujących prezesów Kół  tytułem „Honorowy Prezes” nadanymi przez walne zebranie. W tym pkt. omówiono temat wykorzystania funduszu socjalnego przez koła, na organizację spotkań integracyjnych.

Przed przerwą na obiad zebrani zwiedzili pobliską firmę B Braun SPARING EXPERTISE produkującą precyzyjne narzędzia chirurgiczne i lekarskie.

W dalszej popołudniowej części posiedzenia Skarbnik ZW Elżbieta Błaszczyk  przedstawiła sprawy finansowe. Kol. Jerzy Brzozowski,

członek ZG przekazał informację o pracy ZG ZEiRP RP w sferze Statutu i ustaleń dot. walnych zebrań. Kol Adam Maluga zwrócił uwagę na zasady bezstronności zapisów kronikarskich, pozyskiwania źródeł informacji, opisu fotografii i wymogach RODO. Prezes ZW udzielił wyjaśnień na zadawane pytania dot. organizacji i planowania wycieczek krajowych i zagranicznych oraz zbiorowych wyjazdów do sanatoriów. Zebrani podjęli stosowne uchwały dot. działalności ZW do końca kadencji i wydatków finansowych.

Po kilkugodzinnych obradach gospodarze zorganizowali na stadionie PSP „zawody” strzeleckie z łuku sportowego. Zwyciężcą został kol. Grzegorz Mazurkiewicz, Wiceprezes Koła z Tomaszowa Lub. przed Stanisławem Markiem, Prezesem ZW i Kazimierzem Szwedem Prezesem Koła w Chełmie.  Zwyciężca otrzymał puchr Prezesa Koła Radzyń Podl.

Drugi dzień posiedzenia rozpoczął się śniadaniem a następnie zwiedzaniu Spółdzielni Mleczarskiej „SPOMLEK” w Radzyniu. Dalsza trasa „turystyczna” to kościół pw. Św. Trójcy w stylu renesansu lubelskiego, będącego też mauzoleum rodu Mniszchów. Niezapomniane wrażenie pozostawiła  wizyta w zespole pałacowo-parkowym i sam Pałac Potockich będący perłą rokoka, pomnikiem miłości i chwały oraz świątynią sztuki. Tam na rozległym dziedzińcu dowiedzieliśmy się o „wielkich” tego regionu min: Eustachym Potockim, Mikołaju Cebulko, Stanisławie Antonim Szczuce, czy Annie Sapieżynie, Ignacym Potockim, Eustachym Sanguszko i wielu bardziej współczesnych zasłużonych Podlasian.

                Za pełne atrakcji posiedzenie, spotkania i wycieczki

składamy podziękowania i czapki z głów, Zarządowi Koła w Radzyniu a szczególnie Prezesowi Mieczysławowi Kwasowcowi oraz Marianowi Protasiowi, Henrykowi Hałajko i Mirosławowi Walickiemu.

Oprac. Jerzy Brzozowski, Foto. Adam Skowronek.

Spotkanie Prezydium ZG ZEiRP z Panem Komendantem Głównym PSP gen. bryg. Leszkiem Suskim

W dniu 19.06.2018 r. odbyło się spotkanie Prezydium ZG ZEiRP z Panem Komendantem Głównym PSP gen. bryg. Leszkiem Suskim. Tematem spotkania było omówienie spraw emerytów i rencistów PSP jak i bieżąca współpraca Prezydium ZG z Komendantem Głównym. Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze i wzajemnym poszanowaniu. Szczegóły ustaleń przedstawione zostaną na Posiedzeniu ZG, które odbędzie się po wakacjach.
  

V-ce Prezes ZG ZEiRP Z.Politowski

 

Zjazd absolwentów XV Turnusu S O P w Warszawie

Szanowni Przyjaciele !

W dniach 18 i 19 maja br. w Konstancinie -Jeziornie odbył się XII Zjazd absolwentów XV Turnusu Szkoły Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. Zbiegło się to z rocznicą 45 lat od naszej promocji oficerskiej , na Placu Teatralnym przed pomnikiem Nike. Towarzyszyły nam nasze żony / 40 + w obowiązkach małżeńskich /

Był czas wspomnień , ale też okolicznościowe toasty oraz wspólna zabawa.

Promowanych było 89 oficerów , ale niestety już 21 nie żyje. W roku bieżącym zmarł też nasz Dowódca Kompani płk. Andrzej Zwierzyński . Cześć Ich pamięci !

W roku 2019 świętować będziemy 50 - lecie rozpoczęcia służby i nauk pożarniczych !!!


Z jubileuszowymi pozdrowieniami - Ignacy.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka 2018

01Z okazji Dnia Strażaka wszystkim emerytom i rencistom pożarnictwa jak

 również funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym

ochrony przeciwpożarowej oraz członkom OSP życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha 

 składa

 Zarząd Główny

Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

 

zyczenia KG PSP  

Zyczenia SG

XII Zjazdu XV Turnusu Szkoły Oficerów Pożarnictwa

Wielce Szanowni Koledzy i Przyjaciele !

W związku z organizacją XII Zjazdu XV Turnusu Szkoły Oficerów Pożarnictwa / 89 absolwentów /, komitet organizacyjny poszukuje aktualnych kontaktów do naszych kolegów promowanych w roku 1973 .

Augustynowicz Zdzisław,

Bachus Franciszek,

Brzeziński Krzysztof,

Drewnowski Józef

,Drubkowski Andrzej,

 Kałwiński Zbigniew,

Kasprzyk Adam,

Kazimierczak Jerzy,

Kmieć Zbigniew

Kot Andrzej,

Kowalski Janusz,

Przelicki Andrzej,

Ptaszek Jerzy,

Raszewski Andrzej,

Sikora Waldemar,

Witkowski Jan,

Wojnicz Alfons,

 Żuk Wiesław 

 Żurański Henryk

.

 Na naszej liście, z którymi był kontakt jest teraz  55 osób ,bez kontaktu 18 , pozostali zmarli .

Potwierdziło udział w naszym zjeździe 51 kolegów oraz 27 żon.

Będziemy wdzięczni za każdą informację / tel. adres, poczta e-mail / do w/w .

TELEFON do mnie  602 493 177 lub Zygmunta Politowskiego 602 457 574.-

   Z koleżeńskimi pozdrowieniami Ignacy i Zygmunt.

Wielce Szanowni Koledzy
Absolwenci XV Turnusu
Szkoły Oficerów Pożarnictwa !

Z związku z  45 rocznicą naszej oficerskiej promocji i Waszej deklaracji , w dniu 7 lutego br. spotkaliśmy się w składzie Zygmunt Politowski i Ignacy Ścibiorek , z gospodarzami naszego XII Zjazdu w Konstancinie - Jeziornie . 

Po ostatecznych  konsultacjach uzgodniliśmy i że spotkanie z okazji naszego XII Zjazdu XV Turnusu odbędzie się w dniach 18 i 19 maja / piątek - sobota / 2018 roku . w obiektach Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Sue Ryder 1 Obiekt został zarezerwowany na 75 osób . Zdeklarowało się 41 naszych kolegów oraz żony.


W programie :
- przyjazd do hotelu do godz.16.
- spotkanie wspominkowe rocznika godz. 17.00 do 19.00.
- uroczysta kolacja godz.20 z udziałem muzyka / toasty wspomnieniowe , śpiewy i ew. tańce /.

Wpłaty bezpośrednio do gospodarza naszego spotkania w/g poniższej specyfikacji :Kwota od osoby 215 zł brutto ( kwota obejmuje nocleg ( Hotel Konstancja / Biały Dom   w kwocie 80 zł ze śniadaniem od osoby w pokoju dwuosobowym /, uroczystą kolację, napoje do kolacji - bez alkoholu, opłata korkowa od osoby, sala konferencyjna Szklana ( 18 go maja ) , restauracja Przedwiośnie / 18 maja /, sala konferencyjna w Konstancji dla 50 osób, + jednorazowa przerwa kawowa standard, śniadanie bufetowe 19 maja / restauracja Przedwiośnie /.

Kwota bez noclegu  125 zł od osoby

Ostateczny termin wpłaty do 31 marca 2018 roku

Dane do przelewu:
Konstancińskie Centrum Hydroterapii
EVA Park Life & SPA
ul. Sienkiewicza 2 (wjazd od ul. Źródlanej)
05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. 22 484 28 88, kom. 667 771 148

Konto bankowe: 14 9291 0001 0200 1764 2000 0060

Tytuł przelewu:

"XII zjazd SOP - 18/19.05.2018  -  imię i nazwisko uczestnika / uczestników"

Kontakt Anna Jeziorska tel. 667 760 075

Po dokonaniu wpłaty proszę o wysłanie sms do poni Anny Jeziorskiej / jak wyżej / oraz kol. Zygmunta Politowskiego..

W załączeniu przesyłam uaktualniony kontakt telefoniczny do kolegów , którzy wstępnie zadeklarowali udział w naszym spotkaniu.Większość nie posiada adresów pocztowych e-mail - konieczne będzie ich doinformowanie . Ja z Zygmuntem wyślemy do wszystkich informację sms , z konieczności bardzo okrojoną w swej treści.

Liczymy na waszą aktywność w tym zakresie . Bardzo prosimy o włączenie się w dalsze uaktylnianie naszych koleżeńskich kontaktó telefonicznych i emailowych.

Konieczne jest / ?! / przypomnienie Hymnu SOP oraz przygotowanie dobrego nastroju.

Planujemy wspólne historyczne zdjęcie i ..... .

Lista dla pozostałych kolegów jest nadal otwarta !

Być może będzie to już ostatnie spotkanie w tym składzie , ale ...... za 2 lata piękny jubileusz 50 - lecia rozpoczęcia naszych nauk ogniowych ! Czas pokaże !
Prosimy o przekazanie informacji wszystkim naszym kolegom - absolwentom .Liczymy na bieżącą informację .

   Z koleżeńskimi pozdrowieniami

                       Zygmunt Politowski

                             Ignacy Śćibiorek

Licznik odwiedzin

4748788
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Całkowity
289
2834
6709
4098674
57661
92795
4748788