Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Chełmski wrzesień

Lekka „odwilż” pandemiczna, sprzyjająca pogoda oraz chęć spotkania się w grupie były impulsem do zorganizowania przez Zarząd Koła ZEiRP RP w Chełmie spontanicznych spotkań w miesiącu wrześniu.

Na zaproszenie koła ZEIRP RP w Krasnymstawie pięcioosobowa drużyna naszego koła w dniu 4.09. wzięła udział w zawodach  strzeleckich /kbks x100m / w Borowicy, zajmując drugie miejsce.

W restauracji „U Kozaka” w Chełmie, 7. 09. odbyło się spotkanie integracyjne chełmskiego koła. Ze względu na dzień „odpustu na Górce” oraz bądź co bądź z obawy przed zakażeniem w spotkaniu wzięło udział skromne 14 osób. A szkoda, bo było tanio, sympatycznie, koleżeńsko i wesoło. Na spotkaniu wyrażono ochotę na wycieczkę krajową. W głosowaniu zwyciężył Przemyśl na Podkarpaciu.

Przy pięknej pogodzie do zwiedzania w dniu 21. 09. wyruszyliśmy w sile 12 osób podziwiać wielokulturowość miasta i regionu. Duże wrażenie zrobiła „Twierdza Przemyśl” oglądana z najwyższego punktu Przemyśla „okopy tatarskie”. Twierdza z bastionami zewnętrznymi to 150 kilometrów kwadratowych i nigdy nie została zdobyta w całości w walce. Przemyska starówka, zamek, kościoły to mozaika różnych stylów architektonicznych.

Jako ,że czas pozwalał zdecydowaliśmy się na krótki wypad do siedziby Sapiechów – Krasiczyna aby podziwiać zamek i park.

Wycieczka doszła do skutku dzięki uprzejmości Pana Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie, mł. bryg  Artura Rutkowskiego, który udostępnił środek transportu. Serdecznie dziękujemy Panu za wsparcie i bieżące zainteresowanie naszą działalnością i bytem.

 Opracował i foto: Jerzy Brzozowski