Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Rusza całkowicie elektroniczny e-KRS

 

www.podatki.biz

01.07.2021

Wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS mają być składane w formie elektronicznej. Od 1 lipca br. funkcjonuje już całkowicie elektroniczny e-KRS. Ministerstwo Sprawiedliwości wskazuje, że to przełomowe ułatwienie, dzięki któremu wszystkie sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym będą załatwiane szybko i wygodnie przez internet.

 

 

W ubiegłym roku poprzez wyszukiwarkę KRS pobrano w sumie przeszło 28,7 mln informacji. Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, dużym ułatwieniem, które wprowadzono już w 2018 r., były także elektroniczne sprawozdania finansowe. Aktualnie w systemie znajduje się ponad 4,1 mln dokumentów finansowych. Nowy miesiąc przyniósł kolejne zmiany, które mają docelowo ułatwić życie przedsiębiorcom.

„Teraz wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS będą składane elektronicznie. Przyśpieszy to rejestrację spółek, pozwoli uzyskać pełną dokumentację w sposób elektroniczny, odciąży sądy rejestrowe i ułatwi komunikację z nimi” – przekonuje resort sprawiedliwości.

Katalog e-usług związanych z rejestrem obejmuje obecnie m.in.: – składanie elektronicznych wniosków o wpis lub zmianę wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS; – składanie pism procesowych do sądu rejestrowego; – zgłaszanie dokumentów finansowych do RDF; – przeglądanie elektronicznych akt rejestrowych; – udostępnianie informacji o podmiocie wpisanych do KRS.

Z nowego e-KRS można korzystać za pośrednictwem portalu rejestrów sądowych (prs.ms.gov.pl) oraz repozytorium akt rejestrowych (rar.ms.gov.pl).

Informację przekazał kol. Albin Piątkowski

www.podatki.biz