Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

WYCIECZKA AUSTRIA (WIEDEŃ) – WŁOCHY  W DNIACH 08.09 -16.09. 2023R

W dniach 08 –16 września 2023r Zarząd ZE i RP RP Koła Olsztyńskiego zorganizował wycieczkę autokarową na trasie Austria (Wiedeń) – Włochy. W wycieczce uczestniczyło 44 emerytów i rencistów oraz członków ich rodzin i znajom.

             Program wycieczki obejmował:

 1 DZIEŃ       OLSZTYN – WIEDEŃ

Godz. 05.00 wyjazd z OLSZTYNA. Przyjazd do Austrii. Zakwaterowanie w hotelu koło Wiednia, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ        WIEDEŃ

Przejazd do WIEDNIA i krótkie zwiedzanie stolicy Austrii: objazd Ringiem, spacer po Starym Mieście zwiedzanie katedry św. Szczepana.

3 DZIEŃ         PADWA – FLORENCJA

Przejazd do PADWY i zwiedzanie miasta między innymi bazylika św. Antoniego. Przejazd do FLORENCJI i zwiedzanie miasta: Piazzale Michelangelo, kościół Santa Croce z nagrobkami Michała Anioła i Galileusza, Piazza del Duomo, katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, dzwonnica Giotta, Piazza delle Signoria, Ponte Vecchio.

4 DZIEŃ        PIZA – MONTE CASSINO

Przejazd do PIZY i krótkie zwiedzanie miasta: Plac Cudów ze słynną Krzywą Wieżą, katedra, baptysterium. Przejazd na MONTE CASSINO: Podczas stromego wjazdu i zjazdu serpentynami na szczyt Monte Casino podziwialiśmy fascynujące widoki okolicy. Na szczycie zwiedzanie Opactwa Benedyktyńskiego, chwila zadumy i złożenie kwiatów na polskim cmentarzu wojskowym.

5 DZIEŃ         RZYM – WATYKAN

Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie WATYKANU: Plac i Bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła Il. Następnie wizyta w trzech bazylikach rzymskich: Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie, Święte Schody, po których zgodnie z tradycją Jezus był prowadzony na sąd oraz św. Pawła za Murami, fontanna Di Trevi

6 DZIEŃ         RZYM

RZYM zwiedzanie miasta: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna Di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. W dniu dzisiejszym 14.09.2023 uczciliśmy symbolicznie 68 urodziny naszego kolegi Adama uczestnika wycieczki. Złożyliśmy mu życzenia a wieczorem była lampka wina.

7 DZIEŃ         ASYŻ – SAN MARINO – RIMINI

Przejazd do ASYŻU i zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i św. Klary oraz kościoła Santa Maria Degli Angeli. Przejazd do SAN MARINO – spacer po najmniejszej republice świata. Była degustacja win i likierów, poczyniono spore i trafne zakupy. Przejazd do Rimini do hotelu. Nocny spacer nad Adriatykiem i kąpiel w morzu.

8 DZIEŃ         WENECJA

Przejazd do WENECJI i zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów z Mostem Westchnień, Wieża Campanile. Czas na indywidualne zwiedzanie pięknej Wenecji, między innymi – rejs gondolą po Weneckich kanałach.

9 DZIEŃ         OLSZTYN

Przyjazd do Polski. Nareszcie Polskie obfite śniadanie nie Włoskie i koło godziny 15 Polski obiad z zupą i schabowym.  Przyjazd do Olsztyna koło godziny 17

Organizacja wycieczki przez biuro podróży była  na bardzo wysokim poziomie – profesjonalna. Zarówno Przewodnik jak i kierowcy spisali się wyśmienicie.