Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

WYCIECZKA KOŁA MYSZKÓW SŁOWACJA-PIENINY.

W dniach 23-25-05-2023 r. emeryci i renciści zrzeszeni w Kole przy KP PSP w Myszkowie przebywali na wycieczce na Słowacji i w Pieninach.

ORAWSKI ZAMEK

Przed południem przyjazd do miasta Oravsky Podzamok, gdzie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych północnej Słowacji- Orawski Zamek. Kompleks zamkowy odtwarza kształt skały, na której stoi. Zwiedzanie rozpoczyna się stromym podejściem pod renesansową bramę, otwiera sie za nią widok na dziedziniec dolnego zamku. Nieco wyżej znajduje sie drugi dziedziniec z okazałymi zabudowaniami średniego zamku,w których umieszczono najciekawszą część ekspozycji zamku. Najstarszą częścią budowli jest cytadela na szczycie skały. Zdolnego zamku wiedzie do niej ponad 800-stopni.

Po zwiedzeniu zamku udajemy się na kolację i nocleg do miejscowości Poronin.

VAŻECKA JASKYNA-ZAKOPANE

W drugim dniu po śniadaniu jedziemy ponownie na Słowację celem zwiedzenia Jaskini Ważeckiej jednej z najbardziej znanych w północnej części Słowacji, jednak rzadko odwiedzanych przez turystów z Polski. Nie jest okazałą jak inne jaskinie na Słowacji, jednak jej przepiękna szata naciekowa i zachowane kości niedźwiedzia jaskiniowego skłaniają do jej odwiedzeni. W drodze powrotnej do hotelu w Poroninie odwiedzamy Stolicę Polskich Tatr Zakopane.

PRZEŁOM DUNAJCA-SZCZAWNICA.

W ostatnim dniu po wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miejscowości Sromowce Wyżne na dwugodzinny spływ przełomem Dunajca, przez wielu traktowany jako główna atrakcja Pienin. Podczas spływu okrąża się Trzy Korony i obcuje z dziką przyrodą i zachwycającymi widokami gór. Pookoło dwugodzinnym spływie docieramy Szczawnicy. W Szczawnicy czas wolny na indywidualne zwiedzanie.

W godzinach wieczornych powrót do Myszkowa.