Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

4 skuteczne sposoby, aby dowiedzieć się, czy ryż, który masz w domu zawiera plastik

Największym producentem ryżu na świecie są Chiny. Nie powinien dziwić fakt, że właśnie z tego państwa każdego roku wychodzi ponad 200 ton tego produktu. Niestety okazuje się, że ludzie są w okropny sposób oszukiwani! Według tego, co pisze Korean Times, ryż jest stworzony z tworzywa sztucznego i skrobi ziemniaczanej. Ciężko bardzo zorientować się, że to nie produkt zbierany z pól uprawnych, ponieważ nawet pachnie podobnie! Nie jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy ryż jest syntetyczny, ale na szczęście są na to odpowiednie sposoby. Nie dajmy się oszukiwać!

1. Test wody

Wsyp łyżkę ryżu do szklanki z wodą. Jeśli spadnie na dno, jest organiczny. Jeśli zacznie się unosić, niestety jest syntetyczny.

2. Test ognia

Podpal kilka ziaren ryżu – jeśli ogień się nie pojawi, są ekologiczne. Jeśli zaczną się palić, masz do czynienia z oszukanym ryżem.

3. Test z moździerzem

Jeśli pod naciskiem ryż sproszkuje się, możesz być pewien, że masz w swojej kuchni prawdziwy ryż. Jeśli wytworzy się żółty kolor, ryż jest syntetyczny.

4. Test z pleśnią

Ugotuj ryż i włóż go do pojemnika z tworzywa sztucznego. Odstaw go w słonecznym miejscu na kilka dni. Jeśli po tym czasie zauważysz, że pojawia się pleśń, to dobry znak. Jeśli nic się nie będzie dziać, możesz być pewien, że to nie jest prawdziwy ryż.

Warto sprawdzić, co jesz, zanim podasz cokolwiek swoim najbliższym. Ich zdrowie jest przecież najcenniejsze, prawda?