Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

DZIEŃ SENIORA 2021

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

W związku z powyższym, Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów PSP w Bielsku-Białej z przyjemnością zaprosił naszych seniorów (członków Koła nr 14 wraz z osobami towarzyszącymi) na spotkanie, które odbyło się 19-11-2021r w restauracji „Pod Kuźnią” w Wilkowicach.

Prezes Koła, kolega Jarek Zabłocki w krótkiej mowie przywitał wszystkich przybyłych gości (a było to niemałe grono, bo  ponad pięćdziesięcioosobowe) wspomniał o odbytej niedawno wycieczce w Kotlinę Kłodzką i życzył miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół.

Gościem zaproszonym na nasze spotkanie był Pan Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów PSP, kolega Roman Szłapa, który również w krótkim przemówieniu nakreślił aktualną sytuację naszego Związku i życzył wszystkim dobrej zabawy.

W Restauracji Pod Kuźnią częstowano nas wspaniałymi i niezwykle smacznymi potrawami w dużych ilościach. Tańców nie było, mimo, że muzyka w tle brzmiała zachęcająco. Była natomiast ponad 20-to minutowa prezentacja slajdów z zabawnymi komentarzami z tegorocznej wycieczki w Kotlinę Kłodzką, którą przedstawił kol. Marek P. Było wesoło i bardzo „rozmownie”.

 

Opis i zdjęcia kol. Marek Pacholski członek Zarządu Koła w Bielsku Biała