Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Informacja ze spotkania emerytów PSP regionu częstochowskiego

Dnia 9 grudnia 2022r emeryci PSP regionu częstochowskiego spotkali się na wspólnym obiedzie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2023 Roku.

Na spotkanie zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Częstochowie przybyli emeryci, renciści, wdowy po strażakach regionu częstochowskiego.

Na otwarciu spotkania uczestniczyli Komendant Miejski PSP bryg. Marek Radosz, Z-ca Komendanta bryg. Paweł Froch, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZEiRPRP w Katowicach kol. Roman Szłapa, Prezes Koła nr 8 w Częstochowie kol. Czesław Mila.

W.w zabierając głos wyrazili zadowolenie z możliwości spotkania się z tak bardzo dużą grupą emerytów, w tym licznych członków koła nr 8. Jednocześnie złożyli serdeczne życzenia świąteczne, życząc zdrowia i pomyślności w 2023 roku.

W imieniu emerytów wystąpił najstarszy 91-letni senior i aktywny członek koła kol. Henryk Woźniak.

Podziękował za podtrzymywanie tradycji organizowania wspólnych świątecznych obiadów, które są

okazją do utrzymywania dawnych koleżeńskich więzi pomiędzy strażakami.

Uroczysty obiad, zabawa przy zespole muzycznym sprzyjały wzajemnym rozmowom, wymianie kontaktów, doświadczeń i radosnej zabawie międzypokoleniowej /wiek między 50 a 91 lat/ emerytów, rencistów, wdów po strażakach. Wszyscy mają nadzieję na kolejne spotkania.