Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Konkurs Patriotyczny Głos Seniora !

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Patriotyczny Głos Seniora”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do uczestnictwa w konkursie, który odbywa się w ramach projektu: „Patriotyczny Głos Seniora – Śladami Niepodległej”.

Pasjonujesz się historią swojego miejsca pochodzenia?

Pamiętasz o bohaterach i miejscach niedocenionych?

Ocal ich od zapomnienia i opowiedz ich historię!

Jak się zgłosić?

Czekamy na zgłoszenie zawierające ciekawy artykuł i fotografie lub materiał wideo poświęcone miejscu związanemu z walką o niepodległość Polski w Twojej okolicy. Mogą to być ulice, pomniki, tablice pamiątkowe, postaci historyczne związane z danym miejscem, a także budynki i elementy przyrody. Liczymy na Państwa inwencję twórczą i kreatywność!

Opisz swoją historię i dołącz do niej zdjęcie a następnie wyślij z dopiskiem „PATRIOTA” na adres mailowy konkurs@manko.pl   otwiera się w nowej karcie. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia.

Zwycięskie prace w ramach nagrody ukażą się w ogólnopolskim magazynie Patriotyczny Głos Seniora – Śladami Niepodległej. Tekst nie powinien przekraczać 6 tys. znaków (około dwóch stron formatu A4), a zdjęcia powinny być zapisane w formacie jpg lub png.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: https://glosseniora.pl/patriota/otwiera się w nowej karcie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa zadania: Śladami Niepodległej – Nieznani Bohaterowie Niebios.

Informację przekazała Zofia Kozina-Oloś