Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Nowe oszustwo „na strażaka”

Z komunikatu Komendy Wojewódzkiej Paostwowej Straży Pożarnej w Katowicach wynika, że w ostatnich dniach na terenie województwa śląskiego pojawił się przypadek oszustwa metodą – „na strażaka”, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety, informując ją, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka, a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze, wykorzystując ich nieuwagę – próbują wejść do domu pod pozorem sprawdzenia, czy założenia czujek dymu lub sprawdzenia zabezpieczeń ppoż. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. – czytamy w komunikacie.

Uwaga! Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawczych w budynkach mieszkalnych. Wszystkie kontrole przeprowadzane w obiektach poprzedzane są pisemnym zawiadomieniem.

Jeśli masz wątpliwości co do wizyty strażaków, skontaktuj się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadom Policję.

https://nto.pl/oszustwo-na-strazaka-nowy-sposob-nawyludzanie-majatkow-od-ludzi-starszych-ostrzez-swoich-rodzicow-i-dziadkow-na-co-zwrocic-uwage/ar/c1-17198409