Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Spotkanie z okazji Dnia Strażaka 2022 w Kole Lublin

Zgodnie z wieloletnią już tradycją Zarząd Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Lublinie pod przewodnictwem Presa Koła bryg. w st. spoczynku mgr inż. Stanisława Marka zorganizował w dniu 6 maja 2022 r. uroczyste spotkanie z okazji „DNIA STRAŻAKA”. W spotkaniu uczestniczyli weterani służby pożarniczej wraz z małżonkami oraz Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP i przedstawiciele emerytów z zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Spotkanie odbyło się na terenie obiektu Politechniki Lubelskiej w sali restauracyjnej „Lanczo Mania”.

Wszystkich uczestniczących w spotkaniu przywitał Prezes Koła który w imieniu Zarządu Głównego odznaczył bryg. Roberta Grelowskiego Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Lublinie odznaką honorową „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z okazji przypadających na dzień 8 maja imienin obchodzonych przez Stanisławy i Stanisławów wszystkim solenizantom naszego Koła najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym złożył Wiceprezes Koła w Lublinie kol. Krzysztof Wójcik.

Prezes Koła złożył uczestnikom spotkania sprawozdanie z ustaleń podjętych przez Zarząd Główny na posiedzeniu w dniach od 7 do 9 kwietnia 2022 r. oraz z wyjazdowego posiedzenia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Lublinie w dniach od 24 do 27 kwietnia 2022 r.

W trakcie spotkania życzenia dla weteranów służby pożarniczej z okazji „DNIA STAŻAKA” złożyli zaproszeni przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej PSP w Lublinie oraz  zaprzyjaźnionych służb mundurowych: Prezes Zarządu Wojewódzkiego  Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych kol. Tadeusz Miciuła oraz Przewodniczący Koła Terenowego Emerytów i Rencistów Służby Więziennej w Lublinie kol. Marian Radomski.

W trakcie spotkania w ramach wolnych wniosków zabierali głos uczestniczący w  spotkaniu emeryci służby pożarniczej.

Okolicznościowe spotkanie z okazji „DNIA STRAŻAKA” zakończyło się uroczystym obiadem.

Tekst – Kazimierz Mitera
Zdjęcia – Adam Skowronek