Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Gryficach

W świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach  9 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie wigilijne funkcjonariuszy Pożarnictwa PSP pow. Gryfickiego. Po raz pierwszy w tym miejscu od momentu oddania do użytku tego obiektu.

 W spotkaniu wzięli udział : kapelan strażaków województwa zachodniopomorskiego  ks. bryg. Ryszard Szczygieł, kapelan ZOSP ks. Marcin Smoliga , Starosta gryficki Ryszard Chmielowicz, Prezes Powiatowy ZOSP RP dh. Jacek Domański, Prezes Koła ZEiRP RP mł.bryg. w st. spocz. Leonar Rysak, funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Gryficach a także emeryci z Koła ZEiRP RP Gryfice. Po powitaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach bryg. Andrzeja Gołdyna i przekazanych życzeniach świąteczno- noworocznych przez Starostę gryfickiego i Prezesa Zarządu Koła  ZEiRP RP uczestnicy spotkania usiedli do stołów. Obecni na Sali kapelani odprawili stosowne nabożeństwo, poświęcili opłatek wigilijny po czym nastąpiło indywidualne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Wytworzyła się rodzinna atmosfera.

Przy stołach przy spożywaniu przygotowanych przez panie  daniach wigilijnych wszyscy zajęli się rozmowami i wymianą doświadczeń między młodymi funkcjonariuszami a obecnymi seniorami. Na apetyt nikt nie narzekał.

Podczas tej uroczystości starosta gryficki w obecności Komendanta Powiatowego  i Prezesa Zarządu Koła ZEiRP RP wręczyli jubileuszowe  Listy Gratulacyjne i bukiety kwiatów dla jubilatów, którzy w tym roku ukończyli 75 lat życia. Byli to Teresa Grzadziela , Krystyna Kułeczko, Kazimierz Kopeć.

Śpiewanie polskich kolęd przy wtórze dźwięku gitary tworzyło wspaniałą świąteczną atmosferę. Do zobaczenia za rok przy pełnym zdrowiu i szczęściu.

 Opracowwał:

Prezes Zarządu Koła ZEiRPRP w Gryficach

 Leonard Rysak