Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Turcja – trzęsienie Ziemi

W potężnym trzęsieniu ziemi o sile 7,8 w skali Richtera, które miało miejsce dziś w nocy w południowo-wschodniej Turcji, zginęło 1600 osób, a ponad 5400 zostało rannych. Liczba ofiar, zarówno w Turcji, jak i w Syrii, może być znacznie wyższa, bo wielu ludzi nadal jest uwięzionych pod gruzami albo nie ma z nimi kontaktu.

Wedle szacunków, dotkniętych skutkami katastrofy może być aż 12 mln osób, w tym 2 mln uchodźców syryjskich przebywających na tych terenach. Najbardziej ucierpiała prowincja Kahramanmaras i okoliczny obszar w promieniu 400 km. Zniszczeniu uległy tysiące budynków mieszkalnych, także szkoły i szpitale w miejscowościach Malatya i Hatay.

W akcji ratunku i pomocy biorą również udział polscy strażacy. W gotowości do działań ratowniczych jest Polska Ciężka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza HUSAR tj. 76 strażaków PSP z 8 psami z Łodzi, Krakowa,  Warszawy i Gdańska.

6 lutego po godz. 8.00 nadeszła informacja o zaakceptowaniu oferty pomocy polskich strażaków. Grupa jeszcze dziś (poniedziałek) wyruszy do Turcji.

Wesprzyj tę zbiórkę i pomóż 

https://zrzutka.pl/t3fypw

https://www.siepomaga.pl/pah-turcjasyria