Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Wycieczka do Darłowa, Kołobrzegu, Chojnic i Człuchowa

W dniach 26-29.IX.2023r. odbyła się wycieczka zorganizowana przez ZEiRP RP do Darłowa. Inicjatorem wycieczki był Prezes Koła ZEiRP RP w Brodnicy kol Ireneusz Kędziorski.

W wycieczce brali udział członkowie Koła ZEiRP z Brodnicy wraz z rodzinami oraz przyjaciółmi z Koła KM Toruń, Koła w Grudziądzu i Koła w Wąbrzeżnie.

Pierwszego dnia po zwiedzeniu Muzeum Regionalnego Zamek Krzyżacki z wieżą w Człuchowie dotarliśmy do Pensjonatu ” FARO” w Darłówku. Po zakwaterowaniu na trzy noclegi i obiadokolacji, indywidualne spacerki nad morze i po Darłówku.

Następnego dnia 27.IX po śniadaniu o godz 9.00 wyjechaliśmy do Darłowa zwiedzając Muzeum-Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie oraz Kościół Wniebowzięcia NMP w Darłowie. Powrót na obiadokolację do Darłówka. Wieczorem o godz 18.00 spotkanie integracyjne z muzyką, tańce, grill i ognisko.

Trzeciego dnia 28.IX. po śniadaniu wyjechaliśmy do Kołobrzeg. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od Bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu następnie spacerkiem po centrum z rynkiem i Ratuszem. Po czasie wolnym na kawę, lody czy piwko udaliśmy się zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego. Po powrocie do Darłówka i obiadokolacji możliwość skorzystania z basenu lub indywidualne spacerki po Darłówku i nad morze.

Ostatniego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjechaliśmy do Chojnic zwiedzając Muzeum Historyczno-Etnograficzne -Basztę Człuchowską, Rynek z Ratuszem oraz Bazylikę pw. Ścięcia Jana Chrzciciela a po smacznym obiedzie w Zajeździe „Grasz w zielone” w Żalnie udaliśmy się w drogę powrotną.

Przez cały czas utrzymywała się znakomita pogoda a uczestnikom wycieczki dopisywały wspaniałe humory. Do Grudziądza dotarliśmy ok. godz.19.00.- do Brodnicy ok.20.00.

Z turystycznym pozdrowieniem – Ireneusz Kędziorski.

Zdjęcia z wycieczki  / Janusz Czepek i Eugeniusz Jaskulski /.