Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

Wycieczka na Mazury członków Koła nr 8 z Częstochowy

Częstochowscy emeryci, członkowie koła nr 8 wzięli udział w w drugiej w 2023 roku imprezie wyjazdowej. Trzy dniowa wycieczka pod tytułem „Mazury – cud natury” z biurem turystycznym „Ogończyk” odbyła się w dniach 8-10 września br..

Słoneczna pogoda wyjątkowo dopisała, aby można było podziwiać urokliwe miejsca. Zwiedzaliśmy: Wigry – nazywane „perłą suwalszczyzny” z barokową architekturą, Augustów – z ślicznie odrestaurowanymi kamieniczkami, bazyliką, bulwarami. Spacerowaliśmy po uliczkach i porcie z zacumowanymi licznie jachtami w Mikołajkach, w Gierłoży poznaliśmy historię „wilczych szańców” – kwatery Hitlera z II wojny światowej.  Zwiedziliśmy Giżycko położone pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, a wycieczka statkiem po jeziorach stała się niezwykle ciekawą krajobrazowo atrakcją.

Kolejnym turystycznym mazurskim miasteczkiem był Ełk, zwiedzanie pięknego miasteczka, spacer po nabrzeżu były ostatnim punktem programu wycieczki. W pamięci, wspomnieniach i na fotografiach każdego z seniorów pożarnictwa zapisały się na trwałe urokliwe „cuda natury – na Mazurach”.