Zarząd Główny Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP

Zarząd Główny Związku Emerytów
i Rencistów Pożarnictwa RP

ZWIĄZKOWE ODZNACZENIA DLA WAŁBRZYSKICH EMERYTÓW

W dniach- 9 i 12 marca br., w sali szkoleniowej KM PSP w Wałbrzychu, odbyły się kameralne spotkania, podczas których udekorowano pięcioro zasłużonych członków wałbrzyskiego koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP odznakami „Zasłużonego dla Związku dla Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP”.

Odznaki przyznało prezydium ZG ZE i RP RP w Warszawie, na wniosek ZK w Wałbrzychu, poparty przez prezydium ZOW we Wrocławiu. Z rąk komendanta miejskiego PSP –st. bryg. mgr. inż. Krzysztofa Szyszki i prezesa ZK- Mariana Tusińskiego otrzymali je: Krystyna Skowera- b. wieloletnia sekretarz KR, Włodzimierz Dorsz- skarbnik, Leszek Dzwoniarski, Jan Mertuszka- drugi najstarszy członek koła oraz Maurycy Piecuch, który jest członkiem koła od momentu jego założenia- 6 września 1995r.

Ponadto prezes ZK- Marian Tusiński, wręczył odznaczonym listy gratulacyjne i upominki rzeczowe ufundowane przez zarząd. Jako, że w spotkaniu dnia 9 marca wzięły udział trzy pani obdarowane je kwiatami z okazji Święta Kobiet.

Podczas uroczystości komendant miejski przedstawił aktualną sytuację w wałbrzyskiej ochronie przeciwpożarowej oraz zasygnalizował zamierzenia na bieżący rok. O sytuacji                         w Związku i planach wałbrzyskiej ZK na 2021r. mówił prezes koła.

W uroczystości z powodu choroby nie mogła uczestniczyć i odebrać odznakę Maria Sokólska.

Pierwsze spotkanie przypadło w dniu, w którym zmarł (w dniu swoich 75 urodzin), b. oficer ds. operacyjnych Komendy Straży Pożarnych dla miasta i powiatu w Wałbrzych Bogusław Śliwiński i członek wałbrzyskiej drużyny, która w 1969r. reprezentowała polskie pożarnictwo w zawodach CTIF – w austriackim Krems. Ten lubiany oficer przez lata był komendantem wojewódzkim SP i PSP w Sieradzu.

(Materiał powstał w ZK w Wałbrzychu, woj. dolnośląskie)